ÕPPIJAD MEIST

Andrei Merkulov

Rootsi keele kursus A2

Suurepärased kursused. Suureks eeliseks on see, et õpe on vene keele baasil. Alustasin nullist ja ühe aasta möödudes saan peaaegu kõigest, mis kirjas on, aru. Suhtluskeelega on tõtt-öelda natuke halvem. Nagu igal teiselgi keelekursusel tulemuste saavutamiseks on vaja kodus korrata kõike, mida oleme tunnis teinud, ja teha kodutööd. Ma üritan lehitseda õppematerjale iga päev kümne minuti jooksul, siis sõnad ja fraasid jäävad ise meelde. Soovitan kõigile, kes alles kavatsevad või juba õpivad rootsi keelt.

Sona Asatrjan

Skype-õpe B2

Õppisin rootsi keelt üheksa kuu jooksul väga intensiivselt ja jäin tulemusega rahule. Tunnid olid ainult Skype’i kaudu kolm korda nädalas. Arvan, et Skype’i tunnid on palju mugavamad ja võtavad vähem aega. Minu puhul olid Skype’i tunnid ainuke variant, sest ma ei viibinud antud ajal Eestis. Õpetajaga olin samuti väga rahul. Anna on väga asjalik õpetaja, ei raiska mõtetult aega lobisemisele, vaid läheb kohe teema juurde. Oskab määrata õpilasele sobiva koormuse. Lõpuks sooritasin vajaliku eksami, niiet soovitan kõigile.

Anastassia Moissejenkova

Individuaalõpe A2

Ma olen kaua aega kavatsenud rootsi keelt õppida ja otsinud enda jaoks sobivaid keelekursusi. Ma teadsin täpselt, et tunnid õppegrupis mulle ei sobinud, seega paljud variandid langesid kohe ära. Lõpuks leidsin eratundide variandi. See oli just see, mis mul oli vaja. Võtsin kooliga ühendust ja me kiiresti leidsime optimaalset õppetundide toimumisaega, mis sobis kõigile. Minu pooleaastase õppe jooksul ei ole ma kordagi kahetsenud, et valisin Nordiska Keeltekooli ja nende kursuse. Kursus oli väga sisukas. Õppematerjalid, mille järgi me õppisime, hõlmasid palju mitmesuguseid erineval tasemel ülesandeid. Oli väga huvitav! Anna on väga hea ja lahke õpetaja, kes oskab arusaadavalt õppematerjali seletada, ning aitab iga ülesandega hakkama saada. Mul on hea meel, et läbisin rootsi keele kursuse just selle õpetaja juures, sest peale Stockholmi kolimist ma tean, et mul on hea baas keeleõppe jätkamiseks.

Andres ja Rinata Koldre

Individuaalõpe A1 (50%)

Rootsi keele kursus, pigem selle esimene pool, aitas meid Stockholmis tänavasiltidest aru saada. Samuti juba oskasime enam-vähem taluvalt seletada, mida me poes või kohvikus soovisime. Informatsioon ühistranspordi kohta, mida me aktiivselt kasutasime nädala jooksul, sai ka arusaadavamaks.

Alexander Gvozdkov

Rootsi keele kursus A1

Hakkasin rootsi keelt õppima ilma eelteadmisteta. Tunnid olid väikeses gruppis 2-3 korda nädalas rootsi õpiku järgi. Õppematerjalide tekstid ja ülesanded olid rootsi keeles, teemad olid praktilised ja igapäevases elus kasulikud. Anna on aktiivne ja asjalik, kasutab aega sihipäraselt. Soovitan.

Liidia

Individuaalõpe C1

Alustatsin rootsi keele õpinguid edatundides septembris ja jätkasin kuni järgneva aasta kevade lõpuni. Algne tase on olnud A2 ja B1 vahel, olen eelnevalt õppinud keelt ainult rühmas. Poole aasta jooksul olen saavutanud C1 taset. Ise olen tundnud, et selle aja jooksul saavutasin märkimisväärset tulemust kõne arusaamisel ja koos sellega arendasin ka kirjaoskust. Mainiksin siinkohal eraldi, et enda edu võtmeks pean õigeaegset ja põhjalikku kodutöö ettevalmistamist. Kodutööde osas on õpetajal pakkuda palju erinevaid harjutusi nii kirja-, kui ka lugemisoskuse arendamiseks.

Soovitan südamlikult õpetajat!

Edu õpingutel!